Wsparcie dla Ukrainy

Utworzyliśmy zbiórkę pieniężną jako odpowiedź na konkretne potrzeby przybywających z Ukrainy rodzin, dzieci i ich mam oraz placówek opiekujących się dziećmi. 

Potrzeby są ogromne i właściwie się nie kończą. 

Wspomagamy w dostawach żywności  punkt zbiórki w Ursusie. Punkt z początku działał codziennie, a jego celem było zabezpieczenie nowoprzybyłych uchodźców z Ukrainy w najbardziej potrzebne produkty umożliwiające funkcjonowanie w jak najbardziej zdrowy i zrównoważony sposób pomimo chaosu i traumy związanej z wojną. Po prawie dwóch miesiącach działania punkt zbiórki jest otwarty 3 razy w tygodniu w godz. 14-18 i jest obsługiwany przez Stowarzyszenie Simul  wolontariuszy.  Każdego dnia punkt rozdaje około 300-400 paczek dziennie wspierając Ukraińskich uchodźców. Ta liczba wskazuje na dużą potrzebę działania punktu. Niestety punkt nie może działać bez regularnych dostaw żywności. W związku z tym zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy na rzecz pomagania mamom i dzieciom!

Obecnie szykujemy również  duży dom na przyjęcie dzieci z ukraińskiego sierocińca w porozumieniu z Ministerstweom Rodziny i Polityki Społecznej. 

zbiórka nowy dom dla dzieci strona i FB

 

 Od 25 lutego, nasze wsparcie płynie do dzieci i mam z Ukrainy. Cały czas pomagamy też naszym stałym podopiecznym - polskim dzieciom, młodzieży i rodzinom. Potrzeb nadal jest bardzo wiele. Wspieramy materialnie/ rzeczowo dzieci i młodzież oraz ich mamy, które znalazły schronienie w internacie w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie. W sumie ponad 70 osób.

Wsparliśmy młodych zawodników zapasów z ukrainskiego klubu sportowego, którzy przyjechali do Polski z obszarów objętych wojną..... przyjechali bez niczego.... to młodzież w wieku 13-16 lat.

Wyposażyliśmy nowe lokum dla domu dziecka z Kijowa, do którego zakupione zostały materace, pościel, kołdry. Cały czas rozpoczynamy nowe przedsięwzięcia!

Jeżeli mają Państwo możliwość bardzo prosimy o wspieranie działania Fundacji. 

Dziękujemy serdecznie tym firmom, które już aktywnie uczestniczą w pomocy.
Liczymy na Wasze aktywne wsparcie w tym bardzo trudnym czasie dla Ukrainy. Szacunki UE mówią o tym, że ilość imigrantów dojdzie do 7 mln z czego jeszcze około 3 mln zostanie w Polsce, dlatego każde nawet najmniejsze wsparcie pomoże w godnym przyjęciu tak ogromnej rzeszy poszkodowanych kobiet i dzieci.

 POMAGANIE TO PIĘKNY NAWYK!